مقالات آموزشی

وایفای 6 چگونه باعث تحول دنیای دیجیتال خواهد شد؟

وایفای 6 چگونه باعث تحول دنیای دیجیتال خواهد شد؟

از آن‌جایی که کمپانی‌ها کاملا دیجیتالی شده‌اند، آن‌ها در محیط‌های ترکیبی پردازش داده‌ها عمل می‌کنند که شامل فضای ابری و فضای داخلی می‌باشد.

همچنین این کمپانی‌ها مصرف پردازش ابری داده‌ها و ذخیره سازی خود را گسترش داده‌اند. با وجود اینکه پیاده سازی وایفای 6 در حال گسترش است، روندهای جدید فناوری اطلاعات در محل کار وجود دارد که از توان عملیاتی داده‌ی بالایی در محیط داخلی شرکت و تنظیمات اداری بهره می‌برد.

وایفای 6 چگونه باعث تحول دنیای دیجیتال خواهد شد؟

وایفای 6 دقیقا چیست و چه چیز آن را تا این حد متحول کننده کرده است؟

وایفای 6 نسل جدیدی از وایفای‌هاست که به روتر شبکه این امکان را می‌دهد که قادر باشد به صورت همزمان با تعداد بسیار زیادی دستگاه ارتباط برقرار کرده و نرخ توان عملیاتی شبکه را تا 400 درصد بیشتر از آنچه امروز شرکت‌ها در اختیار دارند، افزایش دهد.

تکنولوژی وایفای برای محیط داخلی یک خانه، اداره یا کارخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر وایفای 6 در این محیط‌ها به خدمت گرفته شود، قادر است تاخیر داده‌ها را تا 75 درصد بهبود ببخشد. این خبر بسیار خوبی برای کمپانی‌هاست اما وایفای 6 به تنظیمات و استراتژی مناسب دارد.

در ادامه 6 تغییر اساسی در فناوری اطلاعات که می‌توان از وایفای 6 انتظار داشت را برای شما فراهم کرده‌ایم:

وایفای 6 چگونه باعث تحول دنیای دیجیتال خواهد شد؟

  1. ارتباطات کمپانی‌ها در راستایی حرکت خواهد کرد که از حالت Vocemail، email و جلسات حضوری به تماس‌های مالتی مدیا با کیفیت بالاتری کوچ کند.

اگر که سرعت داده‌ها و امکانات برقراری ارتباط تصویری با کیفیت وجو داشته باشد، چرا که نه؟ این بهترین راه برای ارتباط خواهد بود. اما از دیدگاه فناوری اطلاعات، این امر نیاز به یک تیم قوی در پشت کنفرانس‌های ویدیویی دارد که تماس به بهترین شکل صورت پذیرد. همچنین بیزنس شما نیاز به ارتقای زیر ساخت‌ها به وایفای 6 خواهد داشت.

  1. ما در آینده شاهد تغییراتی در حجم محاسبات ابری خواهیم بود.

وایفای 6 یک تکنولوژی on-prem بوده و این بدان معناست که توسط یک نرم افزار ترد پارتی و به صورت داخلی انجام می‌شود. ارتقا به وایفای 6 باعث افزایش محتوای تصویری و داده‌های عظیم خواهد شد. با سرمایه گذاری بر وایفای 6 در نهایت در هزینه‌های محاسبات ابری صرفه جویی می‌شود و این امر باعث می‌شود که این ارتقا در آینده بسیار مقرون به صرفه باشد.

  1. وایفای 6 نیازمند ارتقای شبکه، سرمایه گذاری و پشتیبانی است.

وایفای 6 به ارتقای محیط شبکه نیاز دارد اما همچنان از همان دارایی‌های IT استفاده می‌کند. در نتیجه برای ادامه‌ی پشتیبانی از شبکه‌ی جدید، از همان IT قدیمی استفاده خواهد شد.

  1. در آینده با وایفای 6 شاهد آنالیزهای ریل تایم بیشتر و کاهش داده‌های کمتر خواهیم بود.

امروزه، این امر غیر معمول نیست که داده‌های دریافتی را از موتورهای تجزیه و تحلیل حذف کنیم. این کاهش داده‌ها باعث بهبود توان عملیاتی داده و چرخش تجزیه و تحلیل می‌شود. با وایفای 6 داده‌های بیشتر، با سرعت بیشتری پردازش می‌شوند. این امر می‌تواند منجر به کاهش کمتر داده‌های اولیه برای تجزیه و تحلیل شود، که به کاربران تجزیه و تحلیل، زمینه اطلاعاتی گسترده‌تری می‌دهد که می‌تواند دقت نتایج تجزیه و تحلیل را بهبود بخشد.

  1. فضای کاری IT با وایفای 6 منعطف‌تر خواهد شد.

میزانی بیشتری از پردازش ریل تایم با وایفای 6 امکان پذری خواهد بود. این امر باعث می‌شود IT در جریان کار خود پردازش ریل تایم بیشتر و کارهای گروهی کم‌تری را در دستور کار داشته باشد.

  1. Micro data centerها بیشتر خواهند شد.

Wi-Fi 6 این امکان را برای دفاتر دورکاری، کارخانه ها و خرده فروشی‌ها فراهم می کند تا شبکه‌های پرسرعت خود را عملیاتی کنند. این امر زیرساخت IT را که به صورت عمده بر مرکز داده‌های ابری متمرکز شده‌اند را تغییر خواهد داد. در عوض ما بیشتر شاهد micro data center خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *